Kontaktní formulář

Zavoláme vám zpět

Křestní jméno
Příjmení
Kontaktní telefon *
+420
Hledat
  Kontaktní e-mail *
  Zpráva *
  Ochrana osobních údajů *

  Souhlasím se zpracováním vyplněných osobních údajů pouze pro účely vyřízení dotazu a pouze po nezbytně nutnou dobu. Jedinným zpracovatelem je Virus Lab s.r.o., IČ: 094 29 212.

  • Experti
   na Antiviry
   pro firmy

  • ochrana
   na míru

  • Nezávisle
   na výrobci

  Testujeme a školíme firmy, které berou ochranu proti phishingovým útokům vážně a investují do vzdělávání svých zaměstnanců v oblasti IT bezpečnosti. Tyto investice nejenže sniží riziko úspěšných phishingových útoků, ale také posílí celkovou kybernetickou bezpečnost a konkurenceschopnost firmy.

  10 důvodů pro ochranu proti phishingu

  NEdůvěřujte a prověřujte

  Phishing je jednou z nejrozšířenějších a nejnebezpečnějších forem kybernetického útoku, který se zaměřuje na získání citlivých informací, jako jsou přihlašovací údaje nebo finanční informace, prostřednictvím podvodných e-mailů, zpráv nebo webových stránek. Jakákoli firma by se měla zabývat ochranou proti phishingovým útokům a vzděláváním svých zaměstnanců v oblasti IT bezpečnosti z následujících důvodů:

  Finanční ztráty

  Phishingové útoky mohou způsobit značné finanční ztráty pro firmy, pokud se útočníkům podaří získat přístup k finančním účtům nebo informacím. Zabezpečení proti phishingu a vzdělávání zaměstnanců mohou snížit riziko takových ztrát.

  01

  Ochrana reputace

  Úspěšný phishingový útok může poškodit pověst firmy, což může vést k ztrátě zákazníků a důvěry veřejnosti. Investice do ochrany proti phishingu a vzdělávání zaměstnanců mohou pomoci udržet dobrou pověst firmy.

  02

  Zajištění souladu s předpisy

  V některých jurisdikcích jsou firmy povinny chránit citlivé informace svých zákazníků a zaměstnanců. Dodržování těchto předpisů může vyžadovat řádnou ochranu proti phishingovým útokům a vzdělávání zaměstnanců.

  03

  Prevence dalších útoků

  Phishingové útoky mohou být často prvním krokem v širší kampani kybernetického útoku. Zabráněním phishingovým útokům mohou firmy snížit riziko dalších útoků, jako jsou ransomware nebo útoky na dodavatelský řetězec.

  04

  Zvýšení produktivity

  Phishingové útoky mohou vést k výpadkům systémů nebo ztrátě důležitých dat, což může způsobit ztrátu produktivity. Vzděláváním zaměstnanců a implementací ochranných opatření proti phishingu mohou firmy minimalizovat tyto negativní dopady.

  05

  Zlepšení celkové kybernetické hygieny

  Vzdělávání zaměstnanců v oblasti IT bezpečnosti nejenže pomáhá předcházet phishingovým útokům, ale také zlepšuje celkovou kybernetickou hygienu ve společnosti. Zaměstnanci tak mohou lépe identifikovat a řešit potenciální hrozby, což zvyšuje celkovou bezpečnost firemních systémů a dat.

  06

  Důvěra mezi zaměstnanci a zákazníky

  Vzděláváním zaměstnanců a zabezpečením proti phishingovým útokům může firma ukázat svůj závazek k ochraně citlivých informací a budování důvěry s klienty a zákazníky.

  07

  Snížení rizika insider threats:

  Vzděláváním zaměstnanců v oblasti IT bezpečnosti a ochrany proti phishingu se také snižuje riziko insider threats, které mohou být způsobeny nechtěným únikem informací nebo úmyslným zneužitím přístupu k citlivým datům.

  08

  Udržitelnost a konkurenceschopnost

  Firmy, které investují do ochrany proti phishingu a vzdělávání svých zaměstnanců, jsou lépe připraveny na rychle se měnící kybernetické hrozby a udržení konkurenceschopnosti v digitálním světě.

  09

  Návratnost investice

  Ačkoli implementace ochranných opatření proti phishingu může vyžadovat určité finanční náklady, tyto investice se často vyplatí v dlouhodobém horizontu díky sníženému riziku finančních ztrát, zlepšené produktivitě a udržení dobré pověsti firmy.

  10

  pro váhavé

  Velké případy z Česka

  Případů phishing útoků je plný český internet a píši o nich i servery, které se primárně nezabývají IT oborem natož informační bezpečností. A možná právě proto, že nejsou češi v této oblasti dostatečně vzděláni, daří se takovým útokům v Česku pomalu nejvíce ze všech zemí na světě. Např. český Forbes píše o tisíci kyberútoků na české firmy týdně, což je více než je světový průměr.

  Útok na český Unicorn
  ÚSPĚŠNÝ PHISHINGOVÝ ÚTOK NA ČESKOU IT FIRMU

  Česká firma Unicorn přišla o milióny kvůli phishingu

  V roce 2019 česká firma Unicorn Systems, poskytovatel IT služeb a řešení, čelila sofistikovanému phishingovému útoku, který vedl ke ztrátě milionů korun. Útočníci použili falšovaný e-mail, který vypadal jako legitimní faktura od dodavatele a byl zaslán na správného zaměstnance ve společnosti. Tato situace vedla k neoprávněnému převodu finančních prostředků na účet útočníků. Incident byl následně nahlášen policii a vyšetřován.

  hishingový útok na uživatele služby

  Masivní phishing útok na uživatele Seznam.cz 

  V roce 2021 útočníci zneužili značku Seznam.cz a vytvořili falešné webové stránky imitující přihlašovací stránky Seznam.cz, aby získali přihlašovací údaje uživatelů a získali přístup k jejich e-mailovým účtům a dalším službám. 

  Společnost rychle informovala uživatele o útoku a poskytla pokyny, jak se chránit před phishingem. Tímto způsobem byla pravděpodobně minimalizována škoda způsobená útokem. Přesto je důležité mít na paměti, že údaje získané útočníky mohou být někdy využity později, proto je vždy dobré sledovat podezřelé aktivity na svých účtech a dodržovat bezpečnost

  Útok na uživatele Seznam.cz
  Nepodceňujte prevenci

  Nechte se preventivně Otestovat

  Poskládáme všechny získané informace dohromady a navrhneme vám sadu doporučení pro pokrytí slabých míst. Komplexně.

  Je dobrou praxí odměnit ty uživatele, kteří nenaletěli, zásadně však ty, jež neprošli, netrestáme.


  Report Phishing testu
  Testování zaměstnanců

  Phishingový test

  Spočívá v tom, že pošleme várku podvržených e-mailových zpráv tak, aby vypadaly, že jsou to zprávy korektní.

  Úprava na míru

  Pro každé oddělení či pobočku vytvoříme zvláštní e-mail tak, aby byla podvodná kampaň co nejdůvěryhodnější

  Spear Phishing

  Pozornost zaměstnanců prověřujeme i pomocí cílených kampaní, zaměřených na konkrétní organizaci, či jednotlivce.

  Součinnost s IT

  Pokud nebude i Vaše interní IT předmětem testu, můžeme s ním spolupracovat a vyladit kampaň k dokonalosti.

  Vše podstatné po ruce

  Produktové listy ke stažení

  0
  let zkušeností
  0
  obchodních jednání
  0
  řešení v nabídce
  0
  Nesplněných slibů
  Klíčový faktor

  Pečlivý výběr

  Při výběru optimálního řešení antivirové ochrany pečlivě a hlavně pravidelně sledujeme klíčové vlastnosti a chování produktu každého ověřeného výrobce. Často může být i méně známé řešení to nejlepší zrovna pro vás.

  Detekce
  Vždy rychlá a spolehlivá
  Výkon
  Co nejnižší zátěž systémů
  Správa
  Snadné nasazení a správa
  False positive
  Minimum chybných detekcí
  Stabilita
  Jen dlouhodobě spolehlivá řešení
  Podpora
  Ochotná a k zastižení
  Detekce
  Vždy rychlá a spolehlivá
  Výkon
  Co nejnižší zátěž systémů
  Správa
  Snadné nasazení a správa
  False positive
  Minimum chybných detekcí
  Stabilita
  Jen dlouhodobě spolehlivá řešení
  Podpora
  Ochotná a k zastižení
  analyzujeme a reportujeme

  Zpravodajství

  Tvoříme kanál novinek z oblasti kybernetické bezpečnosti a informujeme vás o klíčových zprávách z trhu.